Je možné naučit se vykládat karty

Naučit se můžeme opravdu všechno, ale vykládat karty v sobě nese ještě něco jiného. Pro mnohé lidi je to nadpřirozené a mylně se domnívají, že se s tímto „darem“ musíte narodit. Je pravda, že jsou lidé, kteří k tomu mají větší vlohy, nicméně možnosti máme všichni stejné. Každý jdeme jinými cestami, ale přesto máme každý stejné „dary“, které je někdy potřeba jen v sobě probudit. Spíše než slovo naučit se vykládat karty je proto lepším slovem, otevřít se své intuici a začít vnímat svou vnitřní moudrost. Práce se symboly a se svou vnitřní moudrostí není tedy nic nadpřirozeného a není to dar jen pro výjimečné, ale pro každého.

Co je to intuice a vnitřní moudrost?

Náš systém nás pokaždé varuje, když se blíží nebezpečí. Varovné signály mohou přijít v podobě předtuchy nebo nepříjemných pocitů (to je nejčastější vjem). Těmto signálům bohužel většinou nepřikládáme takovou důležitost a vzpomeneme si na ně, až poté co se něco přihodí. Intuici máme tedy naprosto všichni k dispozici kdykoliv a kdekoliv.

V naší společnosti existuje představa, že moudrý člověk je ten, kdo má největší znalostní přehled (mnoho titulů, nespočet kurzů a absolvovaných seminářů). Inteligence však nemá nic společného s moudrostí. Moudrost je opět pro každého neomezená a můžeme z ní čerpat kdykoliv, nelze se jí naučit, ani od nikoho získat. Moudrost je nám k dispozici v každém okamžiku našeho života, nicméně ji umí využít jen malé procento populace. Koluje mezi námi známé rčení: „srdce ti napoví“ Bohužel je to pro mnohé jen fráze a své srdce už dávno neslyší. Většinou si pod slovem srdce představíme naše fyzické srdce a naší mysli pak nejde do hlavy, jak by v něm měla být nějaká vyšší moudrost. Nejedná se tedy o naše fyzické srdce, ale o duchovní srdce, které máme všichni uprostřed hrudníku. Lidé, kteří jsou citlivější toto srdce dokáží nejen vnímat, ale i fyzicky cítit.

K čemu mi to bude?

Dobrá otázka, která má jednoduchou odpověď. Otevření se své vnitřní moudrosti je cestou, která vám ukáže, kým doopravdy jste (bez obalů, rolí, které hrajeme každý den a masek, které si nasazujeme, aby nebyla vidět naše pravá tvář). Zlepší se vám tak kvalita celého vašeho života, neboť už nebude docházet k nepředvídatelným událostem, ale vy si svůj život budete vědomě tvořit sami. Výklad karet nám může pomoci nahlédnout do sebe a rozpoznat tak vnitřní mechanismy, kterými se celoživotně řídíme. V případě, že stojíme na životní křižovatce, mohou nám karty ukázat naše možnosti a budoucí tendence.

Nevím, jestli se mi chce, vidět se doopravdy taková jaká jsem. Myslím, že vím, kdo jsem docela přesně.

To docela chápu. I já jsem si to dříve myslela a neměla důvod se na sebe podívat z jiných úhlů pohledu. V životě, ale nastanou chvíle, které vás k tomu sami dovedou. Od malička jsme utvářeni rodiči, školou, kamarády a dalšími okolnostmi. Díky tomu je naše osobnost plná dogmatických názorů, přesvědčení a zvyků či zlozvyků. To celé je naše identita, ale „jací jsme byli před tím, než nás začala společnost utvářet k obrazu svému?“  Nerada bych přesvědčovala někoho, kdo to tak necítí. Vše má svůj čas a ty co mají v sobě touhu něco v životě změnit nebo mají v sobě alespoň kapku zvědavosti, jsou už na cestě ke své vnitřní moudrosti a odpovědi na jejich otázky budou přicházet sami.

Pro někoho může být výklad karet šarlatánstvím. Jak to vlastně funguje?

Toto přesvědčení převládá už po staletí a je to takové názorové prokletí, které se předává z jednoho člověka na druhého. Jde ale spíše o strach z neznámého. Zázraky jsou v naší společnosti popírány a schopnost vidět svou budoucnost je pro mnohé nesmysl a pro jiné panický strach. Raději nechtějí nic vědět, neboť se myslně domnívají, že nevědomost je zachrání. Je to ale naopak. Konkrétně výklad karet nás může upozornit, na nepříjemné události a to nám dává možnost se jim vyhnout. Není pravda, že to co se dozvíme z karet je neměnné, naopak je to jen informace, se kterou můžeme dále pracovat. Možné otázky: Proč jsem se dostal/a do této situace? Kde je příčina mých problémů? Co mohu udělat, aby se to již neopakovalo (nestalo)?

Každý kartář či léčitel pracuje jiným způsobem, já osobně si pro sebe říkám modlitbičku a jsem sama v sobě, to znamená, že nelezu do energií klienta, pak mám čisté spojení se zdrojem ( vnitřní moudrost).

Tak z toho mám právě trochu obavy, jak je to s tím napojováním? Nemůže se na mě nalepit nějaká negativní energie?

Bylo období, kdy jsem z toho měla panický strach, a nebyla chvíle, kdy bych kolem sebe nedělala nějaké ochrany. Jestliže jste ale ve svém duchovním srdci a nesnažíte se nikomu vnucovat svá osobní přesvědčení, pak se na vás nic nenalepí a jste stále pod ochranou. Bohužel se nám ale mnohdy může stát, že sklouzneme do role rádce, pak je tu možnost, že si nějakou tu energii od klienta převezmeme na sebe. Důležité při výkladu karet je odosobnění, pak jste pouhým kanálem pro informace a je vše v pořádku. Práce s kartami je o schopnosti otevřít se a nepochybovat o sobě ani o tom co říkáte. Je také důležité uvědomit si, že nikomu nemůžete pomoci ani ho spasit, neboť každý člověk má svůj příběh, který si sám napsal a stále píše. Je to jen jeho zodpovědnost a on jediný má tu moc svůj život změnit (pakliže sám chce). Jestliže se budete plést do příběhu někoho jiného, může se stát, že začnete i jeho příběh žít a budou se vám dít věci, které patří někomu jinému.